instalacje gazowo sanitarne

szeroki zakres usług

najwyższa jakość

wieloletnie doświadczenie

nowoczesne rozwiązania

bezpieczeństwo i niezawodność


Instalacje CO - Warszawa, Ząbki

Instalacje CO - czyli centralnego ogrzewania - są systemem złożonym z rur, których głównym zadaniem jest dostarczenie ciepłej wody z kotła do grzejników. Schemat instalacji CO jest bardzo prosty i opiera się na podstawowej zasadzie. Rozprowadzanie ciepła wykonywane jest przez naszą firmę za pomocą trójników lub rozdzielaczy.

Instalacje CO - proponowane rozwiązania

Warszawa jest miastem, gdzie mamy do czynienia z powstawaniem szeregu nowych inwestycji oraz remontów. Bardzo często wiążą się one również z zainstalowaniem ogrzewania - wówczas wykonujemy schemat instalacji CO. W przypadku, kiedy mamy do czynienia z domem, który posiada więcej kondygnacji niż jedna, instalacje CO doprowadzamy za pomocą pionowych przewodów - tak zwanych pionów. W przypadku domów jednorodzinnych liczba pionów jest ograniczona przeważnie do jednego lub dwóch - w zależności od wielkości budynku. Od pionu wyprowadzone są rury CO, które rozprowadzają ciepło na dwa sposoby - systemem trójnikowym lub rozdzielaczowym. Główną przesłanką do wybrania konkretnego sposobu rozprowadzenia rur jest przede wszystkim rodzaj budynku, rozległość instalacji, jak również i ilość planowanych grzejników. Instalacje CO bardzo rzadko ograniczone są jedynie do systemu jednorurowego. Polega on na wyprowadzeniu od rury tylko jednego połączenia do grzejnika. Rura powrotna z pierwszego grzejnika staje się zasilającą dla kolejnego. Podczas takiego rozwiązania należy liczyć się z tym, że im dalej od kotła, tym grzejniki są chłodniejsze.

Indywidualny dobór instalacji CO

Planując instalację CO indywidualnie, dopasowujemy ją do konkretnego budynku oraz ilości grzejników, a następnie wybieramy jedną z dwóch metod wspomnianych wcześniej. Wykonane przez naszą firmę instalacje CO to pewność, że ciepło będzie identyczne w każdym z grzejników - nawet tym oddalonym najbardziej od kotła.

 


Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 603 196 291

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz że...

Oferujemy usługi z zakresu instalacji gazowych, centralnego ogrzewania, wodno kanalizacyjnych, ciepła technologicznego, wody lodowej

Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi w zakresie małych inwestycji przydomowych jak i z klientami biznesowymi realizując duże projekty w budynkach o wysokim standardzie

Posiadamy uprawnienia do wykonywanych robót specjalistycznych

Jesteśmy firmą zarejestrowaną w PSG jako wykonawca instalacji wewnętrznych i zewnętrznych sieci